Prádelna:pradelna@blankyt tel: 571 616 717

Úklid:info@blankyt.cz tel: 571 613 483
Více informací

Úklid nepřístupných míst



První pěkné a teplé dny nám vždy po zimě otevřou oči a my spatříme všechny ty špinavé a neudržované kouty v našich obydlích. Otevřeme okna dokořán a vpustíme si jarní vánek dovnitř. Cítíme tu svěží vůni, ale zároveň si uvědomíme, že s jarem přichází i spousta práce. Umýt okna, vyprat záclony, schovat zimní obuv a oblečení, setřít prach, nehledě na práci kolem domu nebo na zahradě.


Jak se správně s úklidem vypořádat jistě víte, ale co místa, kam se normálně nedostanete? Žebrování topení nebo jeho zadní části, klouby baterií v koupelně, sokly, vnitřní rámy oken, okrasné části dvířek apod. Máme pro vás tip, jak na to.


V místech, kde se nejvíce drží špína a usazeniny, jako jsou hlavy nebo klouby baterií, můžete použít např. starý kartáček na zuby. Malé plochy, kam se jinak nedostanete, jsou pro kartáček jak dělané. Mějte po ruce pár kousků starých kartáčků, abyste mohli použít každý na jiný povrch (např. na toaletu, do koupelny, kuchyně nebo na dvířka kuchyňské linky). Kartáčky si označte dle barevného rozlišení úklidu, abyste nepoužili jeden na toaletní mísu a pak ten stejný v kuchyni.


Dalším pomocníkem může být např. šroubovák, na který dáte úzký hadřík nebo čisticí ubrousek. Šroubovák lze použít na místa, která jsou tvrdá a rovná. Jen musíte dát pozor, abyste neponičili uklízený povrch. Tento trik oceníte třeba při úklidu na toaletě – v místě, kde se mísa toalety setkává se splachovací nádrží.


Pokud vás trápí prach na horní straně soklů v koupelně nebo na chodbách, jistě si zamilujete jeden lyžařský tip. Ze staré lyžařské hůlky oddělejte ostrý hrot a místo něj nasaďte hadřík, který jste předtím namočili do roztoku vody a čisticího přípravku. A pak už můžete „jezdit“. Hůlkou tlačte dolů a stírejte prach ze soklů. Ušetříte spoustu času a zejména šetříte vaše záda.


Prádlo perete pravidelně každý týden. Je jistě čisté a voňavé, avšak kvůli tekutým detergentům může ve vnitřní části gumového těsnění pračky docházet k usazování nečistot. Nasaďte si rukavici, namočte hadr a celou vnitřní gumovou část těsnění pořádně vyčistěte. Budete se divit, kolik nánosu tam najdete.


Pokud si ani po přečtení tohoto článku nebudete vědět s úklidem některých míst rady, povolejte odborníky. Tým specialistů z Blankyt Plus vám rád pomůže rozzářit i ta nejhůře přístupná zákoutí.

Mohlo by vás zajímat

Nahoru